Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną




CZY WIESZ JAK DZIAŁA GAŹNIK?

Naprawa gaźnika skutera

Naprawa gaźnika skutera

 

Naprawa gaźnika skutera elementy gaźnika

Łatwy dostęp do gaźnika w skuterze czy też motocyklu, skłania nawet tych użytkowników skuterów lub motocykli, którzy nie mają dostatecznych kwalifikacji do podjęcia takich czynności jak naprawa gaźnika skutera i regulacji.

Zdarza się, że całkowicie sprawny i prawidłowo działający gaźnik bywa rozregulowywany podczas usuwania przez niedoświadczonego użytkownika drobnej niesprawności zlokalizowanej poza układem zasilania.

Dzieje się to według znanej zasady: „pokręcimy śrubką, może się poprawi”.

Naprawa gaźnika skutera

Niezbyt duża liczba naprawczych warsztatów motocyklowych i dość wysokie ceny usług są często przyczyną Czytaj dalej

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Zasada działania gaźnika

Zasada działania gaźnika

 

zasada_działania_gaznika

Zasada działania gaźnika. Czy warto coś na ten temat wiedzieć?

Myślę, że każdy, kto choć trochę „grzebał” przy spalinowych silnikach o zapłonie iskrowym wie, że w przypadku wystąpienia niesprawności układu zasilania wystarczy nalać odrobinę paliwa bezpośrednio do gardzieli gaźnika, aby uruchomić silnik.

Jeżeli zdemontuje się gaźnik i wleje trochę paliwa bezpośrednio do kanału dolotowego, to silnik również się uruchomi, ale po chwili zgaśnie.

Oczywiście podanie porcji paliwa do otworu świecy zapłonowej (np. strzykawką), i po ponownym wkręceniu świecy i założeniu fajki, również pozwoli na uruchomienie na krótko silnika z uszkodzonym układem zasilania.

Można w ten sposób zawęzić obszar poszukiwania niesprawności.

Dzieje się tak dlatego, że podana porcja paliwa odparowuje i miesza się z zasysanym powietrzem, Czytaj dalej

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Układy zasilania skutera, motocykla

Układy zasilania skutera, motocykla

 

Układy zasilania skutera motocykla

Podstawowym i w zasadzie jedynym zadaniem jak mają do spełnienia  układy zasilania skutera motocykla jest wytwarzanie mieszanki paliwowo-powietrznej o zmiennym składzie procentowym, optymalnym dla zmiennych warunków pracy silnika.

 Układy zasilania skutera motocykla składają się z: zbiornik paliwa z kranikiem, filtr paliwa, gaźnik lub urządzenie wtryskowe wraz z osprzętem oraz filtr powietrza i króciec dolotowy. Oczywiście to wszystko jest połączone przewodami.

Bardzo ważnym elementem zbiornika paliwa jest układ odpowietrzania, który zapobiega powstawaniu podciśnienia podczas wypływu paliwa pobieranego przez pracujący silnik oraz nie dopuszcza do wytworzenia się ciśnienia oparów paliwa w zbiorniku, np. podczas postoju skutera/motocykla w silnie nasłonecznionym miejscu. Czytaj dalej

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Skąd się wziął gaźnik

Skąd się wziął gaźnik

 

skąd się wziął gaźnikWielu skuterowców, jak również motocyklistów eksploatując swoje pojazdy często mają problem z usunięciem nawet niewielkiej usterki gaźnika.

Dla wielu gaźnik motocyklowy stanowi element „czarnej magii”, której poznanie jest praktycznie niedostępne przeciętnemu człowiekowi.

Wyobrażenie sobie drogi, jaką pokonuje zmieszane z powietrzem paliwo, cyrkulujące w systemie kanalików oraz dysz gaźnika, a także jak za pomocą dwóch śrubek zmienić skład mieszanki paliwowo-powietrznej jest dla wielu zbyt trudne, ponieważ, niestety, niemożliwe do podpatrzenia. Czytaj dalej

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama