Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną
Motocykl spowalnia starzenie (podobno).

 

motocykl-spowalnia-starzenie

Naukowcy udowodnili, że codzienna jazda motocyklem  spowalnia starzenie

Skuter, to też motocykl, tylko mniejszy, więc to się odnosi i do skuterowców.

Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy.

Przedstawione wyniki badań brytyjskich psychologów dowodzą, że codzienna jazda motocyklem przedłuża życie i zapewnia większą sprawność psychofizyczną.

Naukowcy badając 3 tys. osób w wieku 65-90 lat, poddali ich praniu mózgów za pomocą gier komputerowych. Po sześciu tygodniach stwierdzono znaczną poprawę wydolności umysłowej u badanych, tak jakby miały one o 10 lat mniej.

Naukowcy posunęli się w swoich wnioskach dalej i przyjmując, że wysoki poziom koncentracji i szybkość podejmowania decyzji podczas jazdy motocyklem są jeszcze wyższe, uznali że regularna jazda motocyklem może niczym cudowny eliksir odmłodzić nawet o 14 lat, (dlaczego o 14 a nie 24?).

Mechanizm samego zjawiska ma polegać na łagodzeniu stresów, które wyzwalają szkodliwe związki atakujące połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi, czego pierwszą konsekwencją jest osłabienie pamięci.

Również aktywne życie w grupach motocyklistów, zloty i wspólne wyjazdy stanowią znakomite antidotum na skutki upływu czasu.

Zwłaszcza ludzie po 50. powinni wziąć sobie do serca wyniki naszych badan” – orzekli naukowcy – „gdyż tego rodzaju stymulacja komórek nerwowych pozwala czuć się młodo, poprawiając przy tym ogólną wydolność organizmu i zapewniając pełną sprawność umysłu aż do najpóźniejszych lat”.

Jeżeli tak rzeczywiście jest to nasze wspólne wyjazdy z Bożenką na wycieczki, jak również ogólne poruszanie się skuterami wszędzie, gdzie i kiedy to tylko możliwe powoduje, że ja już mam 63-14=49 lat, bo myślę, że to się odnosi tak samo do jazdy skuterem.

Toć to też motocykl, tyle że mniejszy. A więc seniorzy i seniorki na skutery!

To lepsze niż botoks.

Motocykl spowalnia starzenie
Oceń, jeśli uważasz, że warto

One Response to Motocykl spowalnia starzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama