Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną
Motocykl spowalnia starzenie (podobno).

 

motocykl-spowalnia-starzenie

Naukowcy udowodnili, że codzienna jazda motocyklem  spowalnia starzenie

Skuter, to też motocykl, tylko mniejszy, więc to się odnosi i do skuterowców.

Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy.

Przedstawione wyniki badań brytyjskich psychologów dowodzą, że codzienna jazda motocyklem przedłuża życie i zapewnia większą sprawność psychofizyczną.

Naukowcy badając 3 tys. osób w wieku 65-90 lat, poddali ich praniu mózgów za pomocą gier komputerowych. Po sześciu tygodniach stwierdzono znaczną poprawę wydolności umysłowej u badanych, tak jakby miały one o 10 lat mniej.

Naukowcy posunęli się w swoich wnioskach dalej i przyjmując, że wysoki poziom koncentracji i szybkość podejmowania decyzji podczas jazdy motocyklem są jeszcze wyższe, uznali że regularna jazda motocyklem może niczym cudowny eliksir odmłodzić nawet o 14 lat, (dlaczego o 14 a nie 24?).

Mechanizm samego zjawiska ma polegać na łagodzeniu stresów, które wyzwalają szkodliwe związki atakujące połączenia pomiędzy komórkami nerwowymi, czego pierwszą konsekwencją jest osłabienie pamięci.

Również aktywne życie w grupach motocyklistów, zloty i wspólne wyjazdy stanowią znakomite antidotum na skutki upływu czasu.

Zwłaszcza ludzie po 50. powinni wziąć sobie do serca wyniki naszych badan” – orzekli naukowcy – „gdyż tego rodzaju stymulacja komórek nerwowych pozwala czuć się młodo, poprawiając przy tym ogólną wydolność organizmu i zapewniając pełną sprawność umysłu aż do najpóźniejszych lat”.

Jeżeli tak rzeczywiście jest to nasze wspólne wyjazdy z Bożenką na wycieczki, jak również ogólne poruszanie się skuterami wszędzie, gdzie i kiedy to tylko możliwe powoduje, że ja już mam 63-14=49 lat, bo myślę, że to się odnosi tak samo do jazdy skuterem.

Toć to też motocykl, tyle że mniejszy. A więc seniorzy i seniorki na skutery!

To lepsze niż botoks.

One Response to Motocykl spowalnia starzenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama