Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną
Reflektory soczewkowe

 

reflektory soczewkowe

 

Niektóre modele skuterów, jak np. Zipp SuperRay, który posiadam, mają reflektory soczewkowe.

W związku z tym w takim reflektorze można zastosować wyłącznie żarówkę jednowłóknową.

Wiąże się to z tym, że włókno żarówki musi być ustawione dokładnie w ogniskowej soczewki. 

Stosując żarówkę dwuwłóknową, nie ma możliwości ustawienia obu włókien w ogniskowej, i dlatego albo światło mijania albo drogowe nie będzie świecić jak należy.

Dlatego w w/w skuterze, gdzie zastosowano reflektory soczewkowe, jedna lampa świeci światłem mijania a druga światłem drogowym.  Trochę to wydaje mi się niezbyt szczęśliwy pomysł.

W skuterze Zipp SuperRay podejrzewam, zastosowano reflektory soczewkowe ze względu na design skutera.

Skuter jest nieduży, zgrabny i zastosowanie innych świateł niż reflektory soczewkowe, np. z reflektorami odblaskowymi, spowodowałoby zwiększenie przedniej osłony, co diametralnie zmieniłoby wygląd skutera z ujemnym skutkiem na jego design, który podkreśla jego lekkość i zgrabność.

W wielu samochodach są stosowane reflektory soczewkowe, ale tam nie ma problemu, bo miejsca jest sporo i w każdej oprawie można zastosować obok siebie dwa reflektory soczewkowe, które będą świeciły na zmianę, zależnie od włączonego światła.

Jednak, co dwa reflektory to nie jeden. Kombinowałem jakby to zmienić nie zmieniając wyglądu i kształtu przedniej osłony, a niewątpliwie poprawiając oświetlenie drogi. Myślałem, myślałem i wykombinowałem.

Jestem w trakcie realizacji mojego pomysłu, i jeżeli uda mi się go zaadoptować i przeprowadzić próby to nie omieszkam o tym napisać ze wszystkimi szczegółami.

Jeżeli jesteś zainteresowany w jaki sposób to uczyniłem, zapraszam do polubienia strony na Facebooku, a niewątpliwie zostaniesz poinformowany i nie przegapisz tego rewolucyjnego rozwiązania.

Powiesz może, że jedno światło w zupełności wystarczy.

Żeby być widocznym w dzień, niewątpliwie wystarczy, ale jadąc wieczorem dwa reflektory dają szerszy strumień światła i dlatego lepiej oświetlają drogę. W skuterze Zipp SuperRay zastosowano żarówki H1 o mocy 55W, czyli na granicy wydajności alternatora.

Stosując dwa reflektory do oświetlania drogi z żarówkami 25W moc będzie porównywalna jednak strumień światła będzie pełniejszy. 

Do mojego pomysłu, żeby świeciły dwa reflektory soczewkowe nie można zastosować żarówek 55W, bo alternator „nie wyrobi”, gniazdo w tych reflektorach jest przystosowane do żarówek H1, ale żarówek H1 o mniejszej mocy praktycznie nie ma, jednak i na to myślę, znalazłem rozwiązanie.

Wszystko opiszę ze szczegółami, dlatego jak nie chcesz przegapić, to zaglądaj na stronę, a na pewno tak się nie stanie.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama