Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną
Przedstawiam skutery, które wybrałem do wojaży po kraju.

 

Mam nadzieję, że skutery mnie nie zawiodą.

 

Pierwszy nabytek to skuter Zipp Superray.

Moje skutery. Pierwszy nabytek to Zipp-SuperrayKupując go, jeszcze nie przyszedł mi do głowy pomysł na wędrówki po kraju, chociaż we dwoje zrobiliśmy na tym skuterku kilka wypraw. Jednak nie były to dłuższe wyjazdy, niż kilkadziesiąt kilometrów.

Niestety ale skuter nie nadaje się – z racji swojej wielkości – na wędrówki we dwoje.  Skuterek jest nie najwyższych lotów, jednak te kilka wypadów upewniło mnie, że jednak mimo wszystko można mu zaufać.

W 2013 roku w okresie wakacji przejechałem na nim 3200 km. nie wiem, czy to dużo, czy mało, jednak mnie nie zawiódł.

Po zafundowaniu sobie tych kilku wycieczek, tak mi się spodobało jeżdżenie skuterem, że narodził się pomysł aby wybrać się na wędrówki po kraju.

Jednak – jak wspominałem –  we dwoje z moją dziewczyną na jednym skuterze to było nie do pomyślenia. Raz wybraliśmy się do mojej rodzinnej miejscowości w odwiedziny, ok. 170 km w jedną stronę, żeby wypróbować tego szczeniaka.

W tamtą stronę, jak cię mogę. Zrobiliśmy tylko dwa postoje dla rozprostowania kości. Tak się jednak niefortunnie złożyło, że musieliśmy wracać na drugi dzień, no i zaczął się koszmar. Siedzenia jeszcze nam nie odpoczęły, a tu trzeba wracać.

Zatrzymywaliśmy się chyba osiem razy, bo nie szło usiedzieć. Można powiedzieć,  organoleptycznie przekonałem się, że na krótkim odcinku można we dwójkę podjechać, ale na dłuższą trasę to niemożliwe.

Nie było innego wyjścia. Żeby zrealizować plany niezbędne są dwa skutery.

Trzeba było się zdecydować na kupienie drugiego skutera.

Zdecydowałem się na skuter Romet RXL 4T.

Moje skutery. drugi nabytek to Romet-rxl-4t

Myślę, że to całkiem niezła maszyna. Jest większy od Zippa, bardziej wygodny do jazdy we dwoje.

Kupiłem go w lutym 2014, więc jeszcze specjalnie go nie znam, bo nawet nie ma jak jeździć. Zima.

Jednak w marcu zdecydowałem się pojeździć trochę i okazało się, że z jazdą jest rozpacz. Prędkość jaką rozwijałem to ok 25 km/h. Dopiero po jakimś czasie zaczyna  nabierać prędkości, gaśnie przy zatrzymywaniu się, obroty niestabilne, hamulce nieskuteczne itd. Jednym słowem trzeba się będzie za niego “zabrać” i doprowadzić do przyzwoitego stanu.

Trochę doświadczenia z tym silnikiem mam, ponieważ w pierwszym skuterku jest taki sam. Tamten doprowadziłem do stanu, że chodzi jak pszczółka, więc i z tym sobie poradzę. Zresztą, jeśli chodzi o serwis to nie ma obaw. Pracowałem kilkanaście lat jako elektromechanik samochodowy, następne lata jako elektronik, więc mechanika i elektryka nie są mi obce.

Po doprowadzeniu go do właściwego stanu, mam w planach udoskonalenie tego Rometa. O wszystkich czynnościach, jakie “popełnię” przy nim nie omieszkam napisać.

Przecież podczas tych wypadów. trzeba będzie chociażby ładować telefony, czy akumulatory do aparatu. Wszystko znajdziesz  w dziale Modernizacja skuterów.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

3 Responses to Moje skutery

 • Mam od ponad roku Rometa 767 2T 80cm (usportowiona wersja) i tak szperając w internecie natrafiłem na Pana blog.
  To mój pierwszy skuter i tak sobie nim pomykam tu i tam 🙂

 • Dzień dobry,
  trafiłam na ten blog przypadkiem. Jest bardzo fajny, ciepło, lekko napisany. Świetnie, że ma Pan takie hobby i że tak dobrze się Pan w nim czuje. Tylko tak dalej! 🙂
  Byłoby super gdyby powstały dwa ogólne tematy na blogu – jeden o tym czym się kierować podczas wyboru jednośladu, drugi ogólnie o skuterach – ich eksploatacji w Polsce, wadach, zaletach, możliwościach obejścia niedogodności itd.

  Jeśli chodzi o podróże zagraniczne, czy próbował Pan używać couchsurfingu? Jeśli nie, chętnie pomogę w zapoznaniu się z możliwościami portalu, proszę tylko dać znać.

  Pozdrawiam (także Bożenę!) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama