Podróże skuterami po Polsce z moją dziewczyną
Światła w skuterze

Światła w skuterze

 

Światła w skuterzeSkuter…,  to nie tylko wycieczki

Wielu ludzi kupuje skuter nie tylko dla frajdy czy okazyjnych wyjazdów.

Bardzo często skuter to środek lokomocji, który jest wykorzystywany żeby dojeżdżać do pracy czy też do szkoły.

Oczywiście, jest również pomocny do realizowania wielu innych celów, np. wypadów na ryby i w ogóle do przemieszczania się.

A dzieje się tak dlatego, że to dość tani środek lokomocji, nie wymagający uprawnień, oszczędny (tu bym polemizował) i ogólnie poręczny i wygodny.

Wydaje się, że ma same zalety. Czy aby na pewno?

Podstawowa sprawa to bezpieczeństwo, czyli widoczność

Światła w skuterze

Jest takie powiedzenie, że prawdziwy motocyklista porusza się tylko w dzień. Dotyczy to również skuterów, bo chodzi ogólnie o jednoślady.

Właśnie… a co z jazdą po zmroku?

Wykorzystując skuter do dojazdów do pracy, szkoły, często wyjeżdżamy lub wracamy o zmierzchu lub wieczorem. Dotyczy to szczególnie okresu od jesieni do wiosny. więc jeżeli chodzi o światła w skuterze to decydująca sprawa.

W skuterach z niższej półki a w przeważającej większości takie skutery są używane, światła  w skuterze czyli przede wszystkim reflektorowe – takie można odnieść wrażenie – są instalowane tylko dlatego, że przepisy tego wymagają a nie dlatego, żeby zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Aby potwierdzić to co mówię, przeczytaj co napisałem na temat reflektorów w artykule Żarówki do skutera, do tego jeszcze sposób zasilania świateł reflektorów. Więc wydaje mi się, że światła w skuterze a przede wszystkim ich wydajność (czyt. skuteczność) to kluczowa sprawa

Przy zmniejszaniu obrotów lub zatrzymaniu, światła praktycznie gasną, dlatego że są zasilane bezpośrednio z alternatora. Dodatkowo alternator jest tak słaby, że nawet przy maksymalnych obrotach silnika napięcie dostarczane do żarówek jest poniżej 12V.

Wystarczy jechać trochę wolniej, choćby z uwagi na złą drogę i praktycznie nic przed pojazdem nie widzimy. O wypadek czy kolizję bardzo łatwo.

Wiem coś na ten temat bo sam jestem posiadaczem dwóch skuterów i na własnej skórze tego doświadczyłem. Postanowiłem niezwłocznie coś z tym zrobić dla własnego i innych   bezpieczeństwa.

Po wielu obliczeniach, pomiarach i testach znalazłem rozwiązanie i postanowiłem się z Tobą nim podzielić.

To rozwiązanie wbrew pozorom jest bardzo proste, łatwe do wdrożenia i nie generujące żadnych kosmicznych kosztów.

Zresztą poniesione koszty są znikome, biorąc pod uwagę niesamowity wzrost bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Po zastosowaniu tego rozwiązania i przy okazji jeszcze kilku udoskonaleń otrzymasz:

Zdecydowanie silniejsze i stabilne światła reflektorów, które nie będą gasły przy zmniejszaniu obrotów.

Prawidłowe ładowanie akumulatora

Możliwość zamontowania akumulatora o zwiększonej pojemności, co pozwoli Ci na zamontowanie dodatkowych odbiorników prądu bez obawy o rozładowanie akumulatora.

Sygnał świetlny (światła drogowe/długie), który pozwoli ci w każdej chwili na „doświetlenie” drogi bez konieczności zmiany świateł przełącznikiem (wystarczy niewielki ruch kciuka). I wiele innych.

Kliknij w zdjęcie poniżej i stań się posiadaczem tego obszernego poradnika, który poprowadzi Cię krok po kroku jak tego dokonać.

Dzięki temu poradnikowi, będziesz miał/a światła, ładowanie i inne usprawnienia na najwyższym poziomie

 

 

 

 

 

One Response to Światła w skuterze

  • W Bartonie Firefoxie mam reflektor soczewkowy do dziennych i nie mogę narzekać na światło. Często wracałem z pracy po zmroku i jest całkiem dobrze. Czasem, jak jest możliwość, doświetlam sobie długimi, ale w większości przypadków nie ma takiej potrzeby. Nie wiem jak jest w innych skuterach, nie mam porównania (z wyjątkiem skutera z marketu, w którym światła były TRAGICZNE), ale być może to właśnie kwestia tego, że w Firefoxie jest soczewka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Specjalnie dla Ciebie

Wpisz poniżej swoje imię oraz adres email i pobierz ten darmowy poradnik
jak-wyregulować-gaźnik-skutera

Kategorie
Reklama